II Myśliborskie Seminarium

Spotkanie Umysłów na II Myśliborskim Seminarium

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na II Myśliborskie Seminarium – wydarzenie gromadzące pasjonatów, ekspertów oraz wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę w wybranym zakresie tematycznym. Spotkanie ma na celu wymianę doświadczeń, przedstawienie najnowszych osiągnięć w dziedzinie oraz integrację środowiska zainteresowanego tematyką seminarium. Dzięki wsparciu naszego patrona medialnego, możemy zagwarantować szerokie echo naszego wydarzenia w mediach oraz profesjonalną dokumentację przebiegu spotkania. Serdecznie zapraszamy do udziału i aktywnego współtworzenia II Myśliborskiego Seminarium.

20.09.2023 19:00

Program II Myśliborskiego Seminarium "Spotkanie Tradycji i Nowoczesności"

• Rejestracja uczestników 09:00 Kancelaria parafii Św. Mateusza w Myśliborzu
  • Rozpoczęcie Seminarium 10:00 Kościół Św. Mateusza w Myśliborzu Powitanie gości – ks. kan. Piotr Nowakowski, Kustosz SMT Myślibórz Wystąpienia honorowych gości
  • Panel I: Tradycja i nowoczesność w działaniach społecznych 10:15 WH US Poznań
    • Dr hab. Andrzej, WSE Poznań
    • O. Damian, Karmelici Poznań
    • Tomasz, Wojewoda Myśliborski
    • Adam, Prezydent Myśliborza
  • Przerwa na poczęstunek 12:30
  • Panel II: Rola duchowieństwa w kształtowaniu wspólnoty lokalnej 13:30 Parafia pw. Św. Józefa Kalisz
    • ks. bp prof. Jakub, WT US Gdańsk
    • ks. Damian - dyr. Caritas Poznań
    • s. Ewa, ZSJM Myślibórz
    • ks. kan. mgr Paweł, SMT Myślibórz
  • Koronka do Św. Mateusza 15:00 kościół Św. Mateusza
  • Podsumowanie seminarium i refleksje 15:30 Wystąpienia moderatorów i uczestników głównych paneli.ialne
  • Msza Św. w intencji uczestników seminarium 16:00 ks. bp Jakub Kaczmarek
  • Oficjalne zakończenie seminarium 17:00 Podziękowania i zakończenie przez kustosza SMT Myślibórz.
Spotkanie robocze Komitetu Organizacyjnego – siedziba instytutu Spotkanie robocze młodzieżowego wolontariatu - informacje i zapisy, sala ZSJM.

Program I Myśliborskiego Seminarium "Mosty między Pokoleniami"

Pierwsze Myśliborskie Seminarium "Mosty między Pokoleniami" odbyło się z niezapomnianą atmosferą, łącząc wiele pokoleń uczestników. Starania organizatorów oraz prelegentów zaowocowały licznymi refleksjami, które z pewnością będą miały wpływ na dalsze działania w lokalnej społeczności. Ważnym elementem było podkreślenie wartości tradycji w kontekście nowoczesności oraz próba odpowiedzi na pytanie, jak budować mosty porozumienia między różnymi pokoleniami w dzisiejszych czasach. Seminarium zakończyło się z ogromnym optymizmem i nadzieją na kolejne spotkanie.

• Rejestracja uczestników 09:00 Kancelaria parafii Św. Mateusza w Myśliborzu
  • Rozpoczęcie Seminarium 10:00 Kościół Św. Mateusza w Myśliborzu Powitanie gości – ks. kan. Piotr, Kustosz SMT Myślibórz Wystąpienia honorowych gości
  • Panel I: Tradycja w oczach młodego pokolenia 10:15 WH US Gorzów
    • Prof. Józef, WNEiZ US Zielona Góra