Nowości z życia parafii - śledź aktualności!

Drodzy Parafianie i Goście! Zapraszamy do śledzenia najnowszych wydarzeń i informacji z życia naszej parafii. Poniżej znajdziecie Państwo najświeższe aktualności, które mają na celu przybliżenie Wam działalności duszpasterskiej oraz wszelkich inicjatyw parafialnych. Zachęcamy do regularnego odwiedzania tej zakładki, by być na bieżąco z tym, co dzieje się w naszym kościele.

Odnowa kaplicy św. Anny

Niedawno nasza parafia podjęła ważne działania w kierunku renowacji jednego z najcenniejszych miejsc - kaplicy św. Anny. Starania o odnowienie tego zabytkowego miejsca trwały od dawna, a dzięki hojności parafian i wsparciu lokalnych sponsorów prace renowacyjne stały się rzeczywistością. Została odnowiona polichromia, ołtarz główny przeszedł gruntowną renowację, a podłoga została wymieniona na nową, bardziej trwałą.

Kaplica teraz prezentuje się w pełnej krasie, stanowiąc piękne miejsce modlitwy i refleksji. Zachęcamy wszystkich wiernych do odwiedzenia kaplicy, by na własne oczy przekonać się o pięknie odnowionego wnętrza i poczuć ducha historii tego miejsca.

Spotkanie z misjonarzami

Miesiąc temu nasza wspólnota miała wielki zaszczyt gościć misjonarzy z różnych zakątków świata. Ci niesamowici ludzie podzielili się z nami swoimi doświadczeniami, wyzwaniami, a także radościami z misyjnej służby. Ich historie o pracy w trudnych warunkach, w miejscach dotkniętych ubóstwem czy konfliktami, były głęboko poruszające.

Za pomocą prezentacji multimedialnych, zdjęć i osobistych opowieści pokazali nam, jak wielka jest potrzeba pomocy i ewangelizacji w odległych miejscach. To spotkanie było przypomnieniem o uniwersalnym przesłaniu miłości i solidarności, które jako chrześcijanie jesteśmy powołani przekazywać dalej.

Warsztaty biblijne dla młodzieży

Dwa tygodnie temu nasza parafia była świadkiem niezwykłego wydarzenia - warsztatów biblijnych skierowanych do młodzieży. Pod kierunkiem doświadczonych teologów oraz biblistów młodzi ludzie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat Pisma Świętego. Sesje edukacyjne, dyskusje i warsztaty praktyczne były okazją do zrozumienia, jak interpretować i rozumieć przesłania biblijne w dzisiejszych czasach.

Uczestnicy byli zachwyceni głębią treści i nową perspektywą, jaką uzyskali na wiele znanych im historii. Wiele osób wyraziło chęć uczestniczenia w kolejnych edycjach, co jest dowodem na to, jak ważne jest dla młodego pokolenia zrozumienie i czerpanie z mądrości Biblii.

Pielgrzymi wracają z Jasnej Góry

Nasza parafialna pielgrzymka do Częstochowy, która miała miejsce w ubiegłym miesiącu, była niezwykłym doświadczeniem duchowym dla wszystkich uczestników. Wielodniowy marsz, pełen modlitwy, refleksji i braterstwa, pozwolił wielu uczestnikom na głęboką przemianę duchową. Piesza pielgrzymka, choć wymagająca fizycznie, była źródłem wielu łask i błogosławieństw.

Po powrocie wielu pielgrzymów dzieliło się swoimi doświadczeniami, mówiąc o tym, jak ważne były dla nich chwile spędzone podczas tej duchowej podróży. Wiele osób zadeklarowało chęć uczestnictwa w kolejnych pielgrzymkach, co świadczy o głębokim znaczeniu takich wydarzeń w życiu wiernych.

Nowa era ministrantów w naszej parafii

To ważny czas dla naszej parafialnej służby liturgicznej. Po serii formacyjnych spotkań, nowa grupa młodych chłopców została oficjalnie przyjęta do grona ministrantów. Ich entuzjazm i zaangażowanie są źródłem wielkiej radości dla całej wspólnoty.

Podczas uroczystej Mszy Świętej nowi ministranci otrzymali swoje sutanny i rozpoczęli swoją służb